Gotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasją

Paweł Łukasik

Grzegorz Targosz

Gotowanie to pasja, która towarzyszy mi od najmłodszych lat. Pamiętam z dzieciństwa krzątaninę w kuchni przy różnych rodzinny okazjach i podglądanie, co się dzieje w kuchni magicznego, gdyż zapachy, jakie wtedy rozchodziły się po całym domu, właśnie o tym świadczyły. Niezapomniane jest też wspomnienie stosu przepisów kulinarnych spisywanych przez Babcię na karteczkach. Może dzięki temu te wspomnienia związane z gotowaniem zaszczepiły we mnie pasję do gotowania i w połowie studiów, pobudzone stresem pracy, uaktywniły się. Gotować zacząłem, aby uwolnić się od stresu, jednak od tego momentu gotuję coraz więcej. W pewnym momencie zrozumiałem, że gotowanie to już nie tylko hobby i poczułem głód wiedzy oraz chęć rozwijania się. Przecież jedzenie musi sprawiać przyjemność i pobudzać wszystkie zmysły, czyli musi wyglądać, ładnie pachnieć i być smaczne – tylko połączenie tych wszystkich elementów może spowodować, że dana potrawa będzie wyjątkowa, do czego za każdym razem dążę.

Gotowanie jest formą sztuki, w której można realizować się artystycznie i która pozwala być kimś więcej, niż tylko odtwórcą przepisu. Dlatego gotując trzeba angażować się w 100%. Teraz doszedłem do wniosku, że chcę dzielić się swoimi pomysłami z szerszym gronem osób – z Wami. Po rozmowie z moim wieloletnim kolegą Grześkiem zdecydowaliśmy o wspólnej współpracy i tak to się zaczęło. Z przyjemnością prezentuję to, co udało nam się wypracować, czyli uroczyście otwieram „Gotowanie z Pasją” i zapraszam do odwiedzania!

Pierwsza Smiena, pierwszy Zenit, później mały kompaktowy cyfrowy Canon, pierwsza lustrzanka cyfrowa Canona....
Jak sięgam pamięcią zawsze gdzieś w pobliżu miałem aparat.

Odkąd się znamy Paweł zawsze coś gotował więc gdy rzucił wyzwanie by prowadzić internetowego bloga kulinarnego... cóż lubię wyzwania. Z pasji rodzą się tylko wielkie rzeczy.

Dla przyjemności, dla pasji, dla tych wszystkich pyszności, które Paweł robi, ale przede wszystkim dla Was.

Paweł napisał dużo o sobie ja jestem tylko zaj...sty :).

pawel1www maly grzesiu
 … kilka lat temu.  … kilka lat temu.
pawel 1 grzesiek 2
… parę kilogramów temu.  ... gdzieś pod parasolem dużym.
pawel 3 grzesiek 3
...obecnie.  ...obecnie.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.