Gotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasjąGotowanie z pasją

Burger ze strusia z chutneyem jeżynowym z musztardą francuską

SKŁADNIKI
(na 4 porcje)

... na burgera:
4 bułki hamburgerowe z białym sezamem
400 g mięso ze strusia
80 g słoniny
1/2 ogórka sałatkowego
2 garści sałaty frisee
1 pomidor
4 łyżki majonezu
4 łyżki chutney z czarnej porzeczki
sól, pieprz

... na chutney z jeżyn i musztardy francuskiej:
1/2 cebuli
2 łyżki masła
1 szklanki jeżyn
1 łyżeczka cukru trzcinowego
1 ½ łyżki musztardy francuskiej Dijon
sól, pieprz

PRZYGOTOWANIE:

  1. Przygotować chutney z jeżyn i musztardy francuskiej. Obrać cebulę i drobno pokroić. Rozgrzać masło i  przesmażyć cebulę aż do zeszklenia. Dodać jeżyny oraz cukier, zmniejszyć ogień i podgrzewać na wolnym ogniu przez 5-7 minut. Lekko rozgnieść jeżyny, dodać musztardę Dijon oraz sól i pieprz a następnie wymieszać.
  2. Zmielić strusinę wraz ze słoniną, po czym wyrabiać przez 5 minut. Podzielić mięso na cztery równe części i uformować burgery o średnicy trochę większej niż bułki burgerowe.
  3. Umyć ogórka (nie obierać), osuszyć i pokroić w plasterki.
  4. Umyć sałatę i osuszyć.
  5. Umyć pomidora i pokroić w plasterki szerokości około 0,5 cm.
  6. Rozgrzać patelnię grillową na sucho i gdy się mocno się rozgrzeje - ułożyć na niej mięso. Doprawić mięso solą i pieprzem, smażyć około 3-4 minuty. Przewrócić mięso i powtórzyć czynności. Ściągnąć usmażone mięso z patelni i odstawić na około 1-2 minuty.
  7. Przekroić bułki na pół i ułożyć na rozgrzanej patelni grillowej na około 1-2 minuty z każdej strony aż do zarumienienia.
  8. Posmarować bułkę majonezem, po czym ułożyć kolejno plasterki świeżego ogórka, usmażone mięso, chutney z jeżyn, kilka listków sałaty, plastry pomidora i przykryć wierzchem bułki, a następnie podawać.

Burger ze strusia z chutneyem jeżynowym z musztardą francuską